AutoFólie

Ako si vybrať a čo od autofólií môžete očakávať?

Autofólie patria dnes už medzi základnú ochranu vozidiel. Používajú sa na okná vozidiel, ale aj na povrch vozidla či na zrkadlá a iné časti vozidla. Snáď najpoužívanejšími sú bezfarebné fólie, ktoré nemenia vonkajší vzhľad vozidla. Každý typ autofólie sa líši svojimi vlastnosťami, odolnosťou, ako aj spôsobom využitia. Pri výbere autofólie pre vaše vozidlo by ste sa preto mali rozhodovať predovšetkým podľa kvality.

Podstatná je ako kvalita a odolnosť či krycie parametre autofólie, tak aj spôsob jej montáže – lepenie, tunning a pod..

Pri kvalitnej a správnej aplikácii autofólie je možné využiť jej potenciál na 100%. Je dôležité si uvedomiť, že autofólia nie je len o estetike, ale aj o ochrane a funkčnosti. Investícia do kvalitnej autofólie a profesionálnej aplikácie sa prejaví v mnohých aspektoch vášho vozidla.

Začnime s funkčnými vlastnosťami. Kvalitná autofólia môže chrániť lak vozidla pred poškodením od kamienkov, soli na cestách a iných vonkajších vplyvov. Okrem toho môže poskytnúť UV ochranu, čo znižuje blednutie interiéru vozidla a chráni vašu pokožku pred škodlivým UV žiarením. Taktiež môže pomôcť v regulácii teploty vo vnútri vozidla, čo je obzvlášť užitočné v horúcich letných mesiacoch.

Čo sa týka vizuálnych a dizajnových vlastností, správne aplikovaná autofólia môže skutočne zvýrazniť estetiku vozidla. Môže poskytnúť lesklý alebo matný vzhľad, v závislosti od vášho osobného vkusu, a dokonca môže zmeniť farbu vozidla bez potreby premaľovania. Toto môže byť ideálne pre tých, ktorí hľadajú rýchlu a menej nákladnú alternatívu k tradičnému premaľovaniu.

Autofólia musí plniť niekoľko základných funkcií – jednou z najdôležitejších je ochrana pred UV žiarením a ochrana pred mechanickým poškodením

Kvalitná autofólia musí bezpodmienečne plniť niekoľko základných funkcií. Tou prvou je spoľahlivá ochrana pred UV žiarením. Autofólia by mala obsahovať spoľahlivý UV filter. Pri autofóliách používaných na sklá vozidiel je použitie UV filtru dôležité pre ochranu zraku a pokožky pasažierov vozidla. Autofólia na sklo by mala mať hodnotu odtienenia UV žiarenia minimálne v hodnote 90%. V opačnom prípade môžu slnečné lúče prechádzajúce cez sklo auta predstavovať riziko pre šoféra aj pre pasažierov. Kvalitný UV filter je dôležitý aj pre autofólie používané na povrch vozidla – odporúčame PPF fólie. Ich vysoký UV filter zabráni rýchlej strate farbeného odtieňa laku vozidla.

Správne aplikovaná autofólia dokonale priľne na povrch vozidla – bez vzniku nerovností či nechcených bublín. Toto je kľúčové pre dlhodobú trvanlivosť a estetiku. Nerovnosti a bubliny môžu spôsobiť, že fólia sa rýchlo opotrebuje alebo odlepí, čo môže viesť k nákladom na opravy alebo výmenu. Preto je dôležité obrátiť sa na profesionála, ktorý má skúsenosti s aplikáciou autofólie, aby ste získali najlepšie možné výsledky.

Autofólia (napríklad kvalitná PPF fólia) je akýmsi neviditeľným strážcom vozidla pred škrabancami, odreninami či fľakmi. Z mechanického hľadiska – autofólia ochráni lak vozidla pred poškodením, nalietavajúcim štrkom, kamienkami, tvrdšími kefami, chemikáliami a viac než keramická ochrana laku.

Autofólie poskytujú ochranu aj voči popraskaniu laku (môže vzniknúť pri kombinácii UV žiarenia a vlhkosti), ako aj voči korózii – hrdzaveniu, ktoré býva zapríčinené zmenami počasia. Autofólie používané na povrch vozidla sú vyrábané z polysyntetických materiálov – ich povrch je mäkký, vďaka čomu dokážu odpružiť mechanické „útoky“. S výberom správnej autofólie pre vaše vozidlo vám ochotne poradíme. Spoľahlivý výkon, dlhá životnosť a profesionálna aplikácia sú garanciou všetkých nami ponúkaných služieb.