PPF Fólie na auto

PPF fólia je tou najefektívnejšou ochranou vozidla

Priehľadná fólia na autá sa používa už dlhé roky. Bohužiaľ však prináša určité nevýhody. Často bolo na prvý pohľad poznať, že auto je polepené. Menil sa odtieň a lesk laku, čo znehodnocovalo vzhľad daných vozidiel. Veľakrát sa odlepovala a trhala. To je ale minulosťou. Dnes sa používa na prvý pohľad rovnaká, ale oveľa vyspelejšia ochrana karosérie. PPF polep – Paint Protection Film. Táto polyuretánová fólia je vôbec momentálne najefektívnejšia ochrana laku.

PPF fóliu na aute vôbec nezaregistrujete a ochránite vášho miláčika pred odletujúcimi kamienkami, hmyzom a pod. To ale nie je všetko.

Hydrofóbny efekt PPF fólie

Avšak ochranné vlastnosti PPF fólie sa nekončia len tu. Jednou z jej najzaujímavejších charakteristík je hydrofóbny efekt. Táto vlastnosť zabezpečuje, že voda sa na povrchu fólie neudržiava, ale skôr sa z nej odráža vo forme kvapiek, podobne ako pri keramickej ochrane laku. Vďaka tomu je auto menej náchylné na tvorbu vodných škvŕn a zároveň sa ľahšie čistí, pretože nečistoty sa neprichytávajú tak ľahko k povrchu.

Životnosť PPF fólie je až 10 rokov. Nemenej zaujímavý je aj fakt, že tento polyuretánový materiál sa vie sám „zahojiť“. V angličtine sa tejto schopnosti hovorí „self healing“, teda samoliečenie. Vďaka teplu sa zaceľujú malé škrabance (vlásočnice) na fóliu. Nemusíte sa tak obávať, že na slnku uvidíte tie škaredé rozleštené kruhy ako z kefovej umývačky.

Matná alebo lesklá PPF fólia

Ponúkajú sa dva druhy fólie – matná alebo lesklá. Polepiť sa dajú všetky lakované časti vozidla, svetla, ale napríklad aj karbónové doplnky exteriéru či interiéru. Najčastejšie je použitie na predok vozidla – nárazník, kapota, svetlá a spravidla aj strecha s blatníkmi.

Odporúča sa polepiť aj priestor za kolesami kvôli odletujúcim nečistotám od pneumatík. Rovnako aj nákladová hrana batožinového priestoru. Chybu neurobíte ani s polepením dverí, ktoré vám určite poďakujú pri parkovaní na verejných parkoviskách. Takže áno, nie je výnimka, keď sa lepia celé autá od prahov až po strechu. Pokiaľ sa fólia použije len na niektoré časti vozidla, na tie zvyšné sa väčšinou aplikuje keramická ochrana alebo vosk.

PPF fólie sa dokážu „sami zahojiť“

PPF fólie poskytujú vozidlu efektívnu ochranu pred nástrahami z vonkajšieho prostredia. Lak auta ochránia pred poškriabaním, napríklad pred odletujúcim štrkom a kamienkami, ale aj pred drsnejšími kefami a chemickými prípravkami v autoumyvárniach. Ochranu poskytujú aj pred nalietavajúcim hmyzom či rôznymi inými typmi mechanického poškodenia. Dôležité je zdôrazniť najmä schopnosť takzvaného“ samohojenia“ PPF fólií. Vplyvom tepla sa fólia pri miernom poškodení vráti do pôvodného stavu. Za všetko môže pokroková technológia a polyuretánový materiál, ktorý je používaný na výrobu PPF fólií.

Ľahké škrabance či odreniny sa pri dopade slnečného žiarenia a následnom ohriatí polyuretánu okamžite zacelia. Navyše, vďaka mimoriadne vysokej pevnosti je prakticky nemožné PPF fólie poškodiť. A to ani kľúčmi či kovovými alebo ostrými časťami – napríklad na oblečení. Vďaka PPF fólii si môžete byť istí, že vaše auto si uchová dokonale hladký a lesklý povrch.

Navyše, PPF fólie sú hydrofóbne – to znamená, že fólia odpudzuje vodu či tekutiny, ktoré by mohli poškodiť povrch vozidla. Obávať sa rozhodne nemusíte ani zmeny odtieňa pôvodného laku. PPF fólia pohlcuje UV žiarenie, vďaka čomu zostáva odtieň laku zachovaný. Stavte na kvalitnú autofóliu od ZH CARE S. R. O.